Sajfa sa po presťahovaní do Bruselu ocitol v úplne novej životnej situácii. Známy moderátor priznáva, že odlúčenie od Slovenska mu paradoxne pomohlo uvedomiť si, čo pre neho domovina znamená. Spolu s manželkou Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou a deťmi si budujú nový každodenný režim. Ten je výrazne odlišný od ich života v Bratislave. Napriek tomu sa snažia zachovať rovnováhu medzi pracovnými povinnosťami a rodinou. Sajfa sa musel prispôsobiť aj kvôli politickej kariére svojej manželky. Hoci mu život v Belgicku vyhovuje, otázka návratu na Slovensko je stále otvorená. Existuje však hranica, ktorú by už neprekročil. Čo by ho prinútilo definitívne odísť zo Slovenska?
Sajfa a život v zahraničí
Zmena prostredia prišla pred viac než rokom, keď sa celá rodina presunula do Belgicka. Dôvodom bola práca jeho manželky, ktorá zastupuje Slovensko v Európskom parlamente. Sajfa priznáva, že hoci ide o veľký životný krok, priniesol aj nečakané pozitíva.
„Mám pocit, že Slovensko mám rád trošku viac, lebo som za posledný rok získal drobný odstup. Vždy som túto krajinu miloval a nemám v pláne sa dlhodobo stratiť,“ uviedol. Práve odstup mu pomohol uvedomiť si hodnotu domova.
Aj keď sa mu v Bruseli žije dobre, úplné usadenie v zahraničí zatiaľ neplánuje. Sajfa však pripúšťa, že existujú okolnosti, ktoré by jeho pohľad mohli zmeniť.
Sajfa a moment, ktorý by všetko zmenil
Moderátor otvorene pomenoval situáciu, ktorá by bola pre neho neakceptovateľná. Sajfa bez okolkov priznal:
„Neviem, čo by sa muselo diať. Nikdy nehovor nikdy, môžu sa začať diať veci… Keby boli Rusi v Košiciach, to by bol možno dealbreaker.“
Tento výrok vyvolal silné reakcie, keďže ide o citlivú tému. Napriek tomu zostáva jeho postoj jasný – návrat na Slovensko je pre neho prirodzený, no nie za každú cenu.
Sajfa ako otec a nový životný štýl
V Bruseli sa jeho každodenný život výrazne zmenil. Kým jeho manželka rieši politiku, Sajfa sa naplno venuje rodine. Sám seba označil za „logistického dôstojníka“, ktorý zabezpečuje chod domácnosti.
„Ja som primárny logistický dôstojník. Začal som oveľa viac variť, síce na elementárnej úrovni, ale robí mi to strašnú radosť. Je to pre mňa relax,“ prezradil.
Z luxusného života sa presunul k jednoduchšiemu režimu. Sajfa dnes vozí deti na bicykli do školy, stará sa o ich program a venuje sa domácnosti. Tento kontrast vníma ako príjemnú zmenu.
Aj napriek životu v zahraničí sa pravidelne vracia domov. Pracovne pôsobí vo Fun rádiu a objavuje sa aj v televíznych projektoch. Sajfa tak balansuje medzi dvoma krajinami. Zaujímavé je, že deti si na tento režim zvykli veľmi rýchlo. „Nepizukajú, sú šťastné, že majú čo jesť a strechu nad hlavou. Vážia si základné veci,“ dodal.








Komentáre
0 komentárov
Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.