„V súčasnej chvíli vychádzajú všetky naše dostupné sily a prostriedky do obce Chřibská na Děčínsku, na mestský úrad, keďže nám bolo oznámené, že má v týchto miestach dochádzať k streľbe,“ uviedli českí policajti na sociálnej sieti X.
Na miesto okamžite dorazili záchranné zložky. „Na mieste máme dve záchranárske posádky, lekársku posádku aj vrtuľník,“ povedal pre iROZHLAS.cz hovorca záchrannej služby Ústeckého kraja Prokop Voleník.
Polícia neskôr upresnila, že útočník je po smrti a verejnosti už podľa nich nehrozí žiadne ďalšie nebezpečenstvo.
Polícia zriadila krízovú linku a vyzýva na opatrnosť
Okolie mestského úradu bolo uzavreté a vyšetrovanie pokračuje. Polícia zatiaľ nezverejnila motív útoku, ani to, či mal útočník nejaký vzťah k obetiam. Očakáva sa, že postupne zverejní ďalšie podrobnosti.
V současné chvíli vyjíždí všechny naše dostupné síly a prostředky do obce Chřibská na Děčínsku, na Městský úřad, jelikož nám bylo oznámeno, že má v těchto místech docházet ke střelbě.Nyní nedisponujeme větším množství informací, jakmile je budeme mít,budeme je postupně doplňovat.
— Policie ČR (@PolicieCZ) January 19, 2026
Zároveň požiadali verejnosť, aby sa miestu tragédie vyhla. „Zriadili sme linku krízovej intervencie: 974 421 158. Prosím, šírte ju, aby sa informácia dostala k tým, ktorí ju potrebujú,“ uviedla polícia.
Na mieste pôsobia aj krízové tímy, ktoré poskytujú psychologickú podporu zasiahnutým osobám – zamestnancom úradu, svedkom aj zraneným.
Obec Chřibská, doteraz známa svojím pokojným životom, sa teraz stala symbolom nečakanej tragédie, ktorá opäť otvorila diskusiu o bezpečnosti v úradných budovách.






















Komentáre
0 komentárov
Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.