Zemetrasenie opäť pocítili pri Bratislave
Zemetrasenie opäť zaznamenali na západnom Slovensku. V utorok ráno krátko po deviatej hodine sa podľa seizmologických meraní objavili nové otrasy v oblasti pri Bratislave.
Podľa dostupných údajov nastala seizmická udalosť približne o 9:02 hodine nášho času. Predbežná magnitúda dosahuje približne 3,1 stupňa a zemetrasenie vzniklo v hĺbke približne 10 kilometrov pod povrchom.

Epicentrum sa podľa prvých odhadov nachádza v okolí maďarskej obce Rajka, teda len tesne za slovenskou hranicou. Otrasy však pocítili aj obyvatelia na slovenskej strane.
Prvé hlásenia prichádzajú najmä z oblastí Šamorína či Dunajskej Lužnej, kde ľudia opisujú mierne chvenie budov. Ide pritom o región, ktorý pred niekoľkými týždňami zažil výraznejšie zemetrasenie pri Bratislave.

Zatiaľ nie je jasné, či majú tieto udalosti priamu súvislosť. Odborníci preto situáciu ďalej sledujú a analyzujú údaje zo seizmografov. Čo presne sa v regióne deje?
To nie je všetko. Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane ↓
Zemetrasenie pri Bratislave pred pár týždňami prekvapilo tisíce ľudí
Len pred niekoľkými týždňami zasiahlo západné Slovensko silnejšie zemetrasenie pri Bratislave, ktoré pocítili tisíce ľudí. Otrasy sa objavili v sobotu krátko pred 13.45 hodinou a trvali len niekoľko sekúnd.
V hlavnom meste boli citeľné najmä vo vyšších poschodiach bytových domov. Mnohí obyvatelia si najskôr mysleli, že ide o technický problém alebo silný náraz vetra. Až následne sa potvrdilo, že ide o zemetrasenie.
Podľa údajov Európskeho stredomorského seizmologického centra (EMSC) mala udalosť najskôr magnitúdu 4,6, ktorá bola neskôr upravená na 4,3. Aj keď nejde o extrémne silnú udalosť, v mestskom prostredí môže byť takýto jav pomerne výrazný.

Zemetrasenie zaplavilo sociálne siete reakciami
Krátko po predchádzajúcich otrasoch sa sociálne siete zaplnili príspevkami ľudí, ktorí opisovali svoje zážitky.
Vladimír zo Šamorína napísal: “Som rovno v samorine, asi sekundu dve triaslo a zrazu len myklo celou budovou”
Lulu uviedla: “Ano Hamuliakovo aj Luzna, riadne, ako keby nieco padalo na dom, z domu, tazko identifikovatelne”
Stanka z Petržalky opísala situáciu takto: “Bratislava – Petržalka. Cítili sme aj na 8. poschodí, že sa hýbe zem. Kvietky sa začali kolísať, žalúzie taktiež.”
Katka dodala: “Devínska Kobyla , sme mysleli, že chata spadne”
Tomáš napísal: “Potvrdzujem – Bratislava, Račianske mýto (13:45) Zatriaslo kuchynským stolom a rozcinkali sa vázy (stojace vedľa seba).”
Podobné reakcie sa začínajú objavovať aj po najnovšom otrasení. Tento článok je rozvíjajúci sa a bude priebežne aktualizovaný, keď budú k dispozícii ďalšie informácie.


















Komentáre
0 komentárov
Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.