Preskočiť na obsah

Zomrela poslankyňa Anna Záborská. Pre kolegov a členov hnutia Slovensko bola symbolom dobra a viery

polotno 2025 08 21T101423.635
Autor článku

Marko Martinovič

Autor sa venuje spravodajstvu, témam dňa a regionálnym udalostiam.

Súhrn článku

Anna Záborská zomrela vo veku 77 rokov. Známa politička zanechala silnú stopu v politike aj v ochrane života.

Anna Záborská v Bruseli aj v Bratislave. Kolegovia spomínajú s úctou

V roku 2004 sa Anna Záborská stala poslankyňou Európskeho parlamentu za KDH. Bola predsedníčkou Výboru pre práva žien a rovnosť pohlaví. Neskôr pôsobila vo Výbore pre rozvoj, vo Výbore pre priemysel, výskum a energetiku (ITRE) a v medziparlamentnej skupine pre rodinu a ochranu detstva.

Po rozchode s KDH v roku 2019 spoluzaložila Kresťanskú úniu. V koalícii s OĽANO sa v roku 2020 vrátila do Národnej rady SR, kde opäť pracovala vo výbore pre zdravotníctvo. V parlamente pôsobila aj po predčasných voľbách v roku 2023, no v októbri 2024 sa vzdala vedenia Kresťanskej únie.

Záborská sa celý život angažovala v ochrane života – spoluzakladala Fórum života, bola predsedníčkou Slovenskej spoločnosti pre rodinu a patrónkou projektu Zachráňme životy, ktorý pomáha tehotným ženám v núdzi.

Politici hnutia Slovensko: Anka bola symbol dobra a viery

Na smrť Anny Záborskej zareagovali aj politici z hnutia Slovensko. Ich slová sú dôkazom toho, aký silný dojem zanechala.

Igor Matovič napísal:

„Anička. Ďakujem Ti za Tvoj život, ktorý si obetovala pre iných. Nikdy som Ťa nepočul sťažovať si, nariekať, zúfať. Potichu, oddane a vytrvalo si konala dobro bez ohľadu na útoky a prekážky, hoci iní by to dávno už vzdali. Prišiel koniec, ale pre Teba je to len vymodlený začiatok. Pozdravuj tam hore a mysli na nás. Tvoj igor❤️ Veľkosť človeka sa nemeria počtom ľudí, ktorí mu ublížili, ale počtom ľudí, ktorým pomohol.“

Pridal sa aj poslanec Tomáš Šudík:

Čo považujete za najčastejšiu príčinu vážnych dopravných nehôd?

„S hlbokým zármutkom spomínam na Aničku Záborskú. Poznal som ju ako čestnú bojovníčku a nesmierne pracovitú poslankyňu, ktorá vždy stála pevne za svojimi hodnotami. Ďakujem za každý rozhovor, za ľudskosť a otvorenosť, s ktorou pristupovala k ľuďom. Odpočívaj v pokoji, Anička, a dávaj na nás z nebíčka pozor.“

Silné slová na rozlúčku zanechal aj Michal Šipoš:

Článok pokračuje po kliknutí
Prečítaj celý článok
Chceš komentovať alebo pridávať obsah?

Zaregistruj sa a môžeš komentovať články, pridávať podujatia aj posielať vlastné články rýchlejšie.

Registrovať sa

Komentáre

0 komentárov