Preskočiť na obsah

VIDEO: Bizarná hádka v českej snemovni. Babiš a Okamura zablokovali pult, strhol sa boj o mikrofóny!

foto: facebook.com
Autor článku

Marko Martinovič

Autor sa venuje spravodajstvu, témam dňa a regionálnym udalostiam.

V skratke:

◉ Hádka v snemovni zabránila začiatku schôdze, trvala viac ako 15 minút.

◉ Babiš a Okamura sa dožadovali prednostného práva vystúpiť.

◉ Pekarová Adamová čelila obvineniu z porušenia rokovacieho poriadku.

◉ Legislatívny program bol kvôli incidentu úplne zatlačený do úzadia.

Hádka v snemovni zabránila hladkému štartu prvej povolebnej schôdze po letnej prestávke. Do sporu sa dostali Andrej Babiš s Tomiom Okamurom a vedením dolnej komory. Obaja opoziční lídri tvrdili, že majú právo vystúpiť ako prví – aj napriek tomu, že neboli na rade.

Napätie eskalovalo až do momentu, keď sa k mikrofónu konečne dostal poslanec Marek Benda. Čo stálo za blokádou rečníckeho pultu a aké môžu byť dôsledky tohto incidentu? Odpovede prinášame na nasledujúcich riadkoch.

Hádka v snemovni kvôli mikrofónu ochromila rokovanie

Politické napätie v Poslaneckej snemovni opäť vyplávalo na povrch počas utorkového popoludnia. Krátko po 14. hodine sa Andrej Babiš vybral k rečníckemu pultu, hoci podľa programu nebol na rade. Nasledovala hádka v snemovni, keď predsedníčka Markéta Pekarová Adamová opakovane vyzývala, aby uvoľnil priestor Markovi Bendovi z ODS.

Do sporu sa následne zapojil aj Tomio Okamura, ktorý – rovnako ako Babiš – žiadal prednostné právo vystúpiť. Napätie rástlo a rokovanie sa na viac ako štvrť hodiny zastavilo. Pekarová Adamová musela opakovane zasahovať, kým sa situácia upokojila a rokovanie mohlo pokračovať.

Hádka v snemovni zatienila legislatívu aj verejnú debatu

To nie je všetko. Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane

Chceš komentovať alebo pridávať obsah?

Zaregistruj sa a môžeš komentovať články, pridávať podujatia aj posielať vlastné články rýchlejšie.

Registrovať sa

Komentáre

0 komentárov