V skratke:
◉ Hádka v snemovni zabránila začiatku schôdze, trvala viac ako 15 minút.
◉ Babiš a Okamura sa dožadovali prednostného práva vystúpiť.
◉ Pekarová Adamová čelila obvineniu z porušenia rokovacieho poriadku.
◉ Legislatívny program bol kvôli incidentu úplne zatlačený do úzadia.
Hádka v snemovni zabránila hladkému štartu prvej povolebnej schôdze po letnej prestávke. Do sporu sa dostali Andrej Babiš s Tomiom Okamurom a vedením dolnej komory. Obaja opoziční lídri tvrdili, že majú právo vystúpiť ako prví – aj napriek tomu, že neboli na rade.
Napätie eskalovalo až do momentu, keď sa k mikrofónu konečne dostal poslanec Marek Benda. Čo stálo za blokádou rečníckeho pultu a aké môžu byť dôsledky tohto incidentu? Odpovede prinášame na nasledujúcich riadkoch.
Hádka v snemovni kvôli mikrofónu ochromila rokovanie
Politické napätie v Poslaneckej snemovni opäť vyplávalo na povrch počas utorkového popoludnia. Krátko po 14. hodine sa Andrej Babiš vybral k rečníckemu pultu, hoci podľa programu nebol na rade. Nasledovala hádka v snemovni, keď predsedníčka Markéta Pekarová Adamová opakovane vyzývala, aby uvoľnil priestor Markovi Bendovi z ODS.
Do sporu sa následne zapojil aj Tomio Okamura, ktorý – rovnako ako Babiš – žiadal prednostné právo vystúpiť. Napätie rástlo a rokovanie sa na viac ako štvrť hodiny zastavilo. Pekarová Adamová musela opakovane zasahovať, kým sa situácia upokojila a rokovanie mohlo pokračovať.


















Komentáre
0 komentárov
Komentovať môžu iba registrovaní používatelia.