Pellegrini otvorene aj o zlyhaniach vlády: Niektorí ministri prinášajú len rozpory. Chýba vízia, systém aj rešpekt

polotno - 2025-05-28T104151.175

Slovenský parlament aktuálne rokuje o viacerých dôležitých bodoch. Stredajšie zasadnutie prinieslo aj vystúpenie prezidenta. Hlava štátu predniesla správu o stave republiky. Ide o každoročné vystúpenie, ktoré sumarizuje aktuálny vývoj v krajine. Poslanci si prezidentove slová vypočuli priamo v rokovacej sále. Jeho prejav sa týkal viacerých oblastí. Poukázal na nedostatky, ktoré opísal aj Najvyšší kontrolný úrad.

Kritizoval stav verejnej správy. Vyjadril sa tiež k aktuálnym udalostiam. V súvislosti s atentátom na premiéra hovoril o potrebe zmierenia. Ocenil niektoré výsledky vlády, ale poukázal aj na chyby. Spomenul tému vojny na Ukrajine. Jasne označil agresora. Kritizoval politikov, ktorí zneužívajú spoločenské napätie. Pomenoval aj problém nenávisti v spoločnosti.

Pripomenul význam úcty a dôstojnosti. Hovoril o rešpekte bez rozdielu na pôvod či orientáciu. Zmienil sa aj o výsledkoch prieskumov verejnej mienky. Uviedol, že značná časť ľudí verí dezinformáciám. Počas prejavu viackrát citoval inštitúcie aj osobnosti.

Kriticky sa postavil k takzvaným covidovým amnestiám. Odsúdil ich ako nebezpečné rozhodnutie. Čo všetko prezident Pellegrini odkázal poslancom?

To nie je všetko. Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane

Zdieľajte!

Shares