Preskočiť na obsah

Napätie v Markíze: Vincze opúšťa Televízne noviny, kolegovia sa postavili na jeho stranu. TOTO sa televízii páčiť nebude

foto: facebook.com
Autor článku

Marko Martinovič

Autor sa venuje spravodajstvu, témam dňa a regionálnym udalostiam.

Viktor Vincze označil svoj odchod za nedobrovoľný. Podľa jeho slov ide o dôsledok jeho odborárskej činnosti. Uviedol, že už pred časom prišiel o časť honoráru a bol vyradený z účinkovania v relácii Let’s Dance. Posledným krokom bolo jeho stiahnutie z hlavných správ.

Oficiálne stanovisko televízie hovorí o prechode Vinczeho a Čimovej na nový online projekt TN Live. Moderátor však tvrdí, že s touto zmenou nesúhlasil a rozhodnutie bolo medializované bez jeho súhlasu. „Napriek tomu, že som nič neodsúhlasil, televízia poslala do médií tlačovú správu, z ktorej vyplýva, že budem novým online moderátorom, akoby bolo všetko dohodnuté a jasné,“ vyhlásil.

Podľa neho tým televízia znevažuje jeho postoj aj dôstojnosť.

Podpora kolegov a ostrý list vedeniu televízie Markíza

Za Vinczeho sa postavila skupina kolegov z redakcie. Spoločne vyjadrili nesúhlas s organizačnými zmenami a spôsobom, akým boli oznámené. V otvorenom liste generálnemu riaditeľovi uviedli:

„Vážený generálny riaditeľ, chceme vyjadriť ostrý nesúhlas s organizačnými zmenami, ktoré boli dnes prezentované moderátorom a redakcii spravodajstva…“

Mohlo by vás zaujímať
Zákaz alkoholu sa po novom bude týkať od septembra aj spolujazdcov na motorkách.

Signatári listu tvrdia, že situácia je výsledkom tlaku na ľudí, ktorí sa angažujú v obrane zamestnaneckých práv. Zmeny považujú za formu zastrašovania a vyradenia nepohodlných pracovníkov. Kritizujú tiež to, že projekt, do ktorého mal byť Vincze zaradený, nebol nikdy riadne predstavený ani konzultovaný.

Z ich pohľadu nejde len o personálnu zmenu. Podčiarkujú, že ide o zásadný problém, ktorý sa môže dotknúť každého v redakcii. Obávajú sa, že otvorené postoje budú do budúcna potláčané.

Ako znášate aktuálne horúčavy?

Redaktori v liste tiež upozorňujú, že prezentovaná zmena neponúkla reálnu možnosť výberu. Vnímajú ju ako formálny krok, ktorý mal vyvolať dojem konsenzu, no v skutočnosti išlo o jednostranné rozhodnutie vedenia.

Za kľúčové považujú, že situácia nie je len o jednom moderátorovi. Tvrdia, že zmeny narúšajú základné hodnoty, na ktorých televízia Markíza roky stavala – transparentnosť, úctu a dôveru medzi redakciou a divákmi.

Článok pokračuje po kliknutí
Prečítaj celý článok
Chceš komentovať alebo pridávať obsah?

Zaregistruj sa a môžeš komentovať články, pridávať podujatia aj posielať vlastné články rýchlejšie.

Registrovať sa

Komentáre

0 komentárov