Preskočiť na obsah

Lavína hejtu po olympiáde! Diváci doslova roztrhali Gáboríka! Je toto komentátorská katastrofa?

polotno 2026 02 26T101206.163
Autor článku

Marko Martinovič

Autor sa venuje spravodajstvu, témam dňa a regionálnym udalostiam.

„Výborné komentáre. Super, aj trefné poznámky. Moderný štýl. Oproti MS oveľa lepšie,“ odkázal jeden z divákov. Ďalší pridal: „Nemali chybu, úplne super. Bavili nás.“ Ozvali sa aj slová podpory: „Chalani, boli ste super, jemný humor, objektivita a stále perfekt.“

Pochvalu poslal aj pán Jozef: „Boris by to komentovanie zvládol aj sám a Ondrej v štúdiu mal veľmi fundované zhodnotenia diania na ľade.“

Lenže s rastúcou sledovanosťou rástla aj kritika. A práve Gáborík sa stal hlavným terčom negatívnych reakcií.

Na sociálnych sieťach sa objavili výrazy ako „komentátorská pohroma“ či „hotová katastrofa“. Znám y kriminalista a dopravný analytik Ján Bazovský napísal:

„Neviem, kto v STVR vybral komentátorov hokejových zápasov na OH, ale títo dvaja urehotaní páni by skôr patrili do hľadiska ako za mikrofóny. Smiali sa dokonca aj pri komentovaní nebezpečného zákroku na slovenského hráča s podozrením na otras mozgu. Hotová katastrofa. Ja nie som zvedavý na ich pocity, ale na fakty, ktoré by mali okrem diania na ľadovej ploche poskytovať divákom v súvislosti s prebiehajúcim šampionátom. Už dávno som nevidel takú úbohosť. Moderátorka v štúdiu je pri nich superhviezda.“

Podobné reakcie pribúdali každým dňom.

Gáborík pod paľbou: čo divákom prekážalo?

Niektorým fanúšikom prekážalo opakovanie rovnakých fráz. „Mňa to vyrušovalo, hlavne Marián stále jedno a to isté. Máme radi presilovky atď.,“ zaznelo v diskusii. Ďalší komentár bol ešte ostrejší: „Valábik sa dal celkom počúvať, ešte aj hovoril veci k hokeju, ale prepáčte, Gáborík ako hokejista OK, ale trepal dve na tri, jeho hlas vôbec nie je stavaný na komentovanie. VadiI mi a nielen mne.“

Čo považujete za najčastejšiu príčinu vážnych dopravných nehôd?

Richard reagoval bez servítky: „Strašné niečo, a to ich stokrát omieľané ‚My milujeme presilovky‘. Tak niečo také trápne a otravné som dlho nepočul. Mali by skončiť, všetci.“

Objavili sa aj porovnania s minulosťou. Počas domácich MS 2019 bol Valábik v štúdiu označovaný za „pán božský“ a diváčky ocenili jeho sebavedomé vystupovanie. Ešte v roku 2022 mala dvojica Valábik – Gáborík pomerne priaznivé ohlasy pri analýzach zo štúdia v Bratislave. Dnes je situácia citeľne iná.

Článok pokračuje po kliknutí
Prečítaj celý článok
Chceš komentovať alebo pridávať obsah?

Zaregistruj sa a môžeš komentovať články, pridávať podujatia aj posielať vlastné články rýchlejšie.

Registrovať sa

Komentáre

0 komentárov