Preskočiť na obsah

Prvé vyjadrenie Kramárovho syna po nehode: Marko Kramár povedal, čo mnohí nechceli počuť

polotno 2026 02 08T163943.840
Autor článku

Marko Martinovič

Články autora

Autor sa venuje spravodajstvu a témam dňa.

Súhrn článku

◉ Marko Kramár priznal, že šoféroval opitý a spôsobil nehodu.◉ Po niekoľkých dňoch prehovoril a verejne vyjadril ľútosť.◉ Polícia mu namerala 1,27 promile, čelí obvineniu podľa trestného zákona.◉ Tvrdí, že je pripravený znášať následky a verí, že jeho prípad bude varovaním pre iných.

Mlčal, aj keď na neho padali tvrdé slová. Teraz však už vie, že mlčať dlhšie nemohol.
Marko Kramár, syn známeho slovenského herca, sa po víkendovej nehode rozhodol prehovoriť. V emotívnom videu priznáva chybu, ľutuje svoje rozhodnutie a chce čeliť následkom.

Spôsob, akým sa mladý muž postavil k celej situácii, rozdelil verejnosť. Niektorí v ňom vidia odvahu, iní len mediálnu obranu.

Po nehode mlčal. Teraz Marko Kramár priznáva, že zlyhal

Víkendová dopravná nehoda pri Senci, pri ktorej zišlo vozidlo z cesty a narazilo do betónového múru, mala nečakaného aktéra. Za volantom sedel Marko Kramár, syn herca Maroša Kramára.

Hoci viezol ďalších pasažierov, všetci vyviazli bez zranení. To však nemení nič na tom, že dychová skúška u mladíka odhalila prítomnosť alkoholu – konkrétne 1,27 promile.

Ako presne došlo k nehode? A čo povedal vo svojom prvom verejnom vyjadrení?

To nie je všetko. Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane

Polícia už voči nemu vzniesla obvinenie podľa § 289 ods. 1 Trestného zákona – prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Podľa právnika Andreja Schwarza môžu byť následky vážne:
„Za spáchanie takéhoto trestného činu je možné uložiť trest odňatia slobody až na jeden rok. V prípade uloženia trestov prichádzajú do úvahy okrem ďalších aj peňažný trest, trest zákazu činnosti, resp. podmienečný trest odňatia slobody. Pri mladistvých je možné aj podmienečné upustenie od potrestania s uložením výchovného opatrenia (takýmto môže byť napríklad podrobenie sa liečeniu závislosti).“

Marko Kramár: „Nečakal som, že budem schopný niečo také spraviť“

V čase, keď sa prípad dostal do médií, sa Marko Kramár dlhší čas nevyjadroval. Po dohode s právnikmi napokon zverejnil video, v ktorom otvorene opisuje, čo sa stalo.
„V sobotu ráno som bol súčasťou autonehody, ktorú som zapríčinil ja. Bol som pod vplyvom alkoholu a chcem len povedať, že si uvedomujem závažnosť tejto situácie a aké zlé moje rozhodnutie bolo. Som naozaj pripravený zobrať za to všetku zodpovednosť a samozrejme aj všetky následky,“ povedal vo videu.

Mladík nepopiera, že spravil obrovskú chybu:
„Úprimne, doteraz nechápem, ako je možné, že som sa v takejto situácii ocitol. Naozaj, nikdy som od seba nečakal, že by som bol schopný dostať nielen seba, ale aj svojich kamošov alebo ľudí naokolo do ohrozenia života.“

Z jeho výpovede cítiť ľútosť, šok aj zneistenie. Zároveň však aj pokoru a snahu vyvodiť z celej situácie dôsledky.
„Uvedomujem si, že to mohlo skončiť oveľa, oveľa horšie. To, že sa nikomu nič nestalo, je len šťastie,“ priznal.
Na záver dodal, že verí, že verejné rozoberanie jeho zlyhania môže pomôcť iným mladým ľuďom, aby sa vyhli rovnakým chybám.

Chceš komentovať alebo pridávať obsah?

Zaregistruj sa a môžeš komentovať články, pridávať podujatia aj posielať vlastné články rýchlejšie.

Registrovať sa

Komentáre

0 komentárov