Preskočiť na obsah

Pri príležitosti výročia atentátu na premiéra Fica sa v Handlovej uskutočnia rôzne podujatia a celodenné aktivity, povedal Fico

polotno 2025 05 11T154623.949
Autor článku

Marko Martinovič

Články autora

Autor sa venuje spravodajstvu a témam dňa.

Súhrn článku

Vo štvrtok 15. mája sa uskutoční séria podujatí organizovaných stranou Smer-SD, pričom hlavnou akciou má byť zhromaždenie v Handlovej. Hlavnou témou má byť aktuálne napätie v spoločnosti, ktoré podľa organizátorov pramení z politického vývoja a polarizácie medzi občanmi.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) o tom informoval počas nedeľňajšej tlačovej konferencie. Práve 15. mája uplynie rok od atentátu na jeho osobu, ktorý sa odohral práve v Handlovej. „Odmietame, aby bola slovenská politika postavená na nenávisti,“ vyhlásil Fico pri oznámení týchto podujatí.

Zároveň premiér avizoval, že od budúceho týždňa začne sériu stretnutí s ministrami. Cieľom týchto rokovaní bude zhodnotiť plnenie Programového vyhlásenia vlády a určiť hlavné úlohy na zvyšok roka.

To nie je všetko. Pokračovanie článku nájdete na ďalšej strane

Diskutuje sa aj o zmenách v mediálnych výstupoch politikov. Fico plánuje osloviť lídrov ostatných strán so žiadosťou, aby sa dohodli na presune nedeľných televíznych diskusií na pracovné dni. „Zatiaľ máme stanoviská pre aj proti,“ povedal s tým, že ak sa konsenzus nenájde, on bude pokračovať vo svojich nedeľných vystúpeniach.

Fico: Cesta do Moskvy bola správna

Premiér sa vrátil aj k nedávnej návšteve Moskvy, kde sa zúčastnil na oslavách ukončenia druhej svetovej vojny. Považuje to za morálne správne rozhodnutie a významný diplomatický krok. V Moskve absolvoval stretnutia so zástupcami Ruska, Číny i Brazílie, kde sa podľa neho rokovalo o konkrétnych témach.

image 39
foto: youtube.com

Kritizoval západné štáty, konkrétne Francúzsko a Nemecko, za ich negatívne reakcie na iniciatívu ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý chce sprostredkovať mierové rozhovory medzi Ruskom a Ukrajinou v tureckom Istanbule. „Čo oni s tým majú, veď to je záležitosť Ruska a Ukrajiny,“ poznamenal Fico. Tvrdí, že Putin mu už v piatok oznámil svoj zámer predložiť Ukrajine návrh na rokovania.

„Mnohým západným krajinám záleží na tom, aby vojna pokračovala,“ doplnil Fico.

Koalícia zvažuje úpravy transakčnej dane

Na margo transakčnej dane Fico povedal, že zatiaľ neexistujú žiadne konkrétne návrhy na jej zmenu. Pripustil však možnosť diskusie, ak sa nájdu spôsoby, ako kompenzovať prípadné výpadky v rozpočte. „Som pripravený rokovať, som pripravený tie návrhy vidieť,“ vyhlásil.

Pripomenul tiež, že nie je nadšený z tejto dane, no za jej nevyhnutnosť považuje fakt, že verejné financie boli podľa neho zle spravované predchádzajúcimi vládami. Skritizoval aj koaličných partnerov, ktorí najprv za daň hlasovali, no po kritike médií otočili.

Chceš komentovať alebo pridávať obsah?

Zaregistruj sa a môžeš komentovať články, pridávať podujatia aj posielať vlastné články rýchlejšie.

Registrovať sa

Komentáre

0 komentárov