Preskočiť na obsah

ŠOK pre ministra vnútra! Exekúciu sa mu zastaviť nepodarilo: Peniaze mu strhávajú priamo z účtu

707078852 1155357216746671 5478344535886548675 n
Autor článku

Marko Martinovič

Autor sa venuje spravodajstvu, témam dňa a regionálnym udalostiam.

Súhrn článku

◉ Exekúcia voči Matúšovi Šutajovi Eštokovi pokračuje po definitívnom rozhodnutí súdu. ◉ Súd v Banskej Bystrici zamietol snahu ministra zastaviť exekučné konanie. ◉ Dlžná suma sa podľa druhej strany zvýšila približne o…

◉ Exekúcia voči Matúšovi Šutajovi Eštokovi pokračuje po definitívnom rozhodnutí súdu.

◉ Súd v Banskej Bystrici zamietol snahu ministra zastaviť exekučné konanie.

◉ Dlžná suma sa podľa druhej strany zvýšila približne o 40-tisíc eur.

◉ Po doručení rozhodnutia môžu byť zablokované peniaze prevedené exekútorovi a následne oprávneným osobám.

Exekúcia týkajúca sa ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka sa posúva do ďalšej fázy. Spor, ktorý vedie s takzvanými čurillovcami, priniesol nové rozhodnutie súdu. Minister sa pokúšal dosiahnuť zastavenie exekučného konania, no neuspel. Rozhodnutie padlo na súde v Banskej Bystrici a podľa dostupných informácií je už definitívne. Celá kauza sa zároveň predražila o ďalšie náklady spojené s omeškaním. Významnú časť navyše tvoria úroky a trovy konania. V hre sú aj peniaze, ktoré boli na účte ministra zablokované už v minulosti. Aké dôsledky bude mať aktuálne rozhodnutie súdu a o akú sumu ide?

Exekúcia pokračuje po rozhodnutí súdu

Súd v Banskej Bystrici definitívne odmietol návrh ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka na zastavenie exekúcie. Tým sa otvorila cesta k ďalšiemu pokračovaniu vymáhania pohľadávky, ktorá vznikla po prehratom súdnom spore s takzvanými čurillovcami.

Podľa informácií, ktoré zverejnil advokát Peter Kubina na sociálnej sieti, po doručení rozhodnutia bude možné pristúpiť k ďalším krokom. Zablokované finančné prostriedky na účte ministra môžu byť prevedené exekútorovi a následne vyplatené oprávneným osobám.

Považujete výmenu známych hlasov STVR za prirodzenú súčasť rebrandingu?

Kubina zároveň upozornil na rozsah celého procesu. „Exekúcia potrvá až do úplného vymoženia celej dlžnej sumy, vrátane všetkých úrokov z omeškania a trov,“ uviedol.

Podľa vyjadrení druhej strany sa celý spor výrazne predražil. K pôvodnej sume sa totiž postupne pripočítali úroky z omeškania, súdne trovy a náklady exekučného konania, čo predstavuje ďalšie desaťtisíce eur.

Exekúcia zvýšila náklady o približne 40-tisíc eur

Podľa informácií zverejnených druhou stranou sa náklady spojené so sporom zvýšili približne o 40-tisíc eur. Dôvodom majú byť najmä priebežne narastajúce úroky, trovy súdnych konaní a výdavky súvisiace s exekúciou.

Ak by bola pôvodná suma uhradená bez ďalších prieťahov, konečný účet by bol podľa dostupných vyjadrení podstatne nižší. Práve predlžovanie celého procesu malo viesť k navýšeniu celkových nákladov.

Prípad tak ukazuje, že exekúcia nemusí znamenať iba vymáhanie pôvodného dlhu, ale aj výrazný rast dodatočných finančných záväzkov.

Exekúcia súvisí s už zablokovanými peniazmi

Dôležitý moment v prípade nastal už v novembri minulého roka. V tom čase exekútor zablokoval na ministrovom účte približne 120-tisíc eur.

Dôvodom bolo rozhodnutie, podľa ktorého mal minister vyplatiť šiestim čurillovcom celkovo 90-tisíc eur. K tejto sume sa následne pridali ďalšie náklady spojené s exekučným procesom.

Podľa informácií, ktoré uviedol Denník N, samotná čiastka súvisiaca s exekučným vymáhaním dosiahla približne 23-tisíc eur. Aktuálne rozhodnutie súdu zároveň znamená, že exekúcia môže pokračovať až do úplného vyrovnania všetkých záväzkov.

Chceš komentovať alebo pridávať obsah?

Zaregistruj sa a môžeš komentovať články, pridávať podujatia aj posielať vlastné články rýchlejšie.

Registrovať sa

Komentáre

0 komentárov