Preskočiť na obsah

Korupčné podozrenia pri rozdeľovaní peňazí nemocniciam? Európska prokuratúra vyšetruje prípad na Slovensku

foto: youtube.com
Autor článku

Marko Martinovič

Autor sa venuje spravodajstvu, témam dňa a regionálnym udalostiam.

Zatiaľ nie je jasné, kto konkrétne mal od nemocníc požadovať úplatky za schválenie ich žiadostí. Podľa informácií denníka Sme, ktorý sa odvoláva na výpoveď jedného zo svedkov, však mohlo ísť o ľudí z ministerstva zdravotníctva. Dokumenty EPPO naznačujú, že neidentifikované osoby žiadali od nemocníc úplatok vo výške 10 % z pridelenej sumy.

Obvinenia z korupcie už odmietli zdravotnícke siete Agel a Penta Hospitals, ktoré taktiež uspeli v rámci tejto výzvy.

Európska prokuratúra vo svojom uznesení uviedla, že vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre pokus o obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. EPPO spolupracuje na prípade so slovenskými vyšetrovacími orgánmi. Výsledky vyšetrovania môžu ovplyvniť ďalšie čerpanie finančných prostriedkov z plánu obnovy, ako aj dôveryhodnosť Slovenska pri správe európskych fondov.

Chceš komentovať alebo pridávať obsah?

Zaregistruj sa a môžeš komentovať články, pridávať podujatia aj posielať vlastné články rýchlejšie.

Registrovať sa

Komentáre

0 komentárov