foto: instagram.com
Verejnosťou rezonuje vášnivá diskusia o úprave slovenskej štátnej hymny. Informácia o úpravách piesne vyvolala rozdelenie názorov medzi ľuďmi, ktorí sa k tejto téme postavili rozlične. Na jednej strane stoja podporovatelia myšlienky modernizácie, kým druhá skupina považuje túto iniciatívu za nevhodnú. Medzi najvýraznejších účastníkov debaty patria aj hudobníčka Dorota Nvotová a samozrejme samotný hudobník Oskar Rózsa, ktorých ostré vyjadrenia priťahujú značnú pozornosť médií ale aj politikov.
Nvotová ocenila Rózsov talent, no spochybnila načasovanie projektu a zároveň kritizovala ministerstvo kultúry. Naopak, Rózsa odmieta akékoľvek politické súvislosti a zdôrazňuje umeleckú hodnotu projektu. Prečo sú teda názory týchto dvoch umelcov také rozdielne a čo presne ich rozdeľuje?
Konflikt medzi Dorotou Nvotovou a Oskarom Rózsom rozprúdil diskusiu, v ktorej sa rieši otázka úpravy slovenskej štátnej hymny. Pred niekoľkými dňami sa verejnosť dozvedela o pláne, podľa ktorého má dôjsť k modernizácii hymny. Tento krok rozdelil verejnosť a spôsobil rozličné reakcie. Dorota Nvotová, ktorá je známa svojimi otvorenými názormi, sa v blogu vyjadrila k celému projektu. Na jednej strane ocenila Rózsove schopnosti a talent, no na druhej strane otvorene spochybnila vhodnosť tohto kroku.
Nvotová v texte uviedla: “Rózsa je špičkový hudobník a verím, že výsledok bude kvalitný, ale nemyslím si, že načasovanie je správne,” čím vyjadrila pochybnosti o vhodnosti súčasnej situácie pre takúto zmenu. Svoju kritiku však zamerala aj na ministerku kultúry, ktorej vedenie podľa nej výrazne ovplyvňuje súčasnú kultúrnu scénu na Slovensku. Tvrdí, že tí umelci, ktorí sa podieľajú na projektoch spojených s ministerstvom, podľa nej oslabujú kultúrny štrajk. Nvotová poznamenala: “Slovenská kultúrna scéna krváca v dôsledku politizácie a v rukách ministerky a jej vedenia, zatiaľ čo umelci sú prepúšťaní a chýba im podpora.”
Page: 1 2
V noci na nedeľu sa v americkom meste Manhattan Beach odohrala tragická udalosť, ktorá zasiahla…
Slovenský premiér Robert Fico sa 9. mája zúčastnil na oslavách Dňa víťazstva v Moskve, kde…
Medzinárodné diplomatické gestá často prezrádzajú viac než oficiálne prejavy. Vojenské prehliadky bývajú okázalé, ale aj…
Vojenské prehliadky patria k silným symbolom moci a politického postoja. Ich účasť často odhaľuje, kto…
Pápež je hlavou Katolíckej cirkvi a jednou z najvýznamnejších osobností sveta. Jeho slová a rozhodnutia…
Meno „Lev“: Pápežský titul s hlbokým historickým a symbolickým odkazom