Medzinárodná politika je plná napätia. Každé rozhodnutie vrcholného politika môže vyvolať silné reakcie. Niekedy stačí jedno gesto, ktoré spustí lavínu kritiky. Najmä ak ide o vzťahy s krajinou, ktorá je predmetom globálneho odsúdenia. Slovensko, ako člen Európskej únie a NATO, musí často balansovať medzi rôznymi postojmi. Nie všetky kroky jeho lídrov sú preto prijímané s pochopením.
Robert Fico sa stal terčom ostrej medzinárodnej kritiky po tom, čo sa 9. mája zúčastnil pietneho aktu v Moskve. Cestu do Ruska podnikol pri príležitosti výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe. Tento krok však narazil na silný nesúhlas zo strany viacerých krajín.
Najtvrdšie vyjadrenia zazneli z Litvy. Litovský minister zahraničných vecí Kestutis Budrys premiérovu návštevu označil za „úplne nepochopiteľnú“. V relácii verejnoprávnej televízie LRT vyjadril svoje znepokojenie jasne: „Je poľutovaniahodné, že líder krajiny, ktorá patrí do NATO a Európskej únie, cestuje do štátu, ktorý je agresorom voči svojim susedom a ktorý na Ukrajine pácha vojnové zločiny.“ Podľa Budrysa je takéto správanie neospravedlniteľné.
Page: 1 2
Vedecký výskum je základom moderného rozhodovania v oblasti verejného zdravia. Obzvlášť to platí pri témach,…
Vo svete médií nie je neobvyklé, že sa novinári stávajú známymi tvárami. Ich mená poznajú…
Bývalý minister Ján Budaj čelí obvineniu z nehospodárneho nakladania s majetkom štátu. Hrozí mu vážny…
Návšteva premiéra Roberta Fica v Moskve otvorila dvere veľkej politickej kritike. Opozícia, najmä hnutie Progresívne…
Nedávna cesta premiéra Roberta Fica do Moskvy, kde sa zúčastnil spomienkových podujatí pri príležitosti výročia…
Vo štvrtok 15. mája sa uskutoční séria podujatí organizovaných stranou Smer-SD, pričom hlavnou akciou má…