16.10.2024 (SITA.sk) – Do konca roku 2024 by malo z Policajného zboru odísť do civilu 2 400 policajtov. Tvrdí to bývalý poslanec parlamentu a podpredseda opozičnej strany Demokrati Juraj Šeliga.
„To je číslo, ktoré sme my dostali z Ministerstva vnútra SR,” povedal Šeliga. Zároveň však uviedol, že tieto informácie nie sú oficiálne, pretože „úradníci sa ich boja dať na papier”. Podľa Šeligu policajti zo zboru odchádzali každý rok, nikdy to však nebolo tak vysoké číslo.
„Zmizne celý jeden kraj, lebo priemerne v kraji je okolo 2 000 policajtov,” skonštatoval Šeliga. Navyše je polícia momentálne podľa exposlanca personálne obsadená len na približne 74 percent.
Podľa Šeligu z polície odchádzajú hlavne dlhoroční, skúsení policajti. Dôvodom na odchod sú podľa neho politické tlaky, a tiež zlé pracovné podmienky.
„Nemajú tričká, nemajú ponožky, nemajú náboje,” vyhlásil Šeliga. Doplnil, že dôležitým faktorom je tiež finančná motivácia. Šeliga zároveň zopakoval svoje tvrdenie, že policajný prezident Ľubomír Solák čaká na povýšenie do hodnosti generála a následne má odísť do civilu.
„A háda sa s pánom Zurianom, že kedy a kým spôsobom má odstúpiť,” doplnil Šeliga s tým, že políciu už teraz fakticky riadi šéf policajnej inšpekcie Branislav Zurian.
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Viac k témam: Policajti, Pracovné podmienky, sa
Zdroj: SITA.sk – Do konca roku by malo odísť do civilu 2 400 policajtov, tvrdí Šeliga a prezradil aj ich dôvody odchodu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Vo štvrtok 15. mája sa uskutoční séria podujatí organizovaných stranou Smer-SD, pričom hlavnou akciou má…
Turistika patrí medzi obľúbené aktivity mnohých Slovákov. Hory ponúkajú krásu, pokoj i fyzickú výzvu. No…
Vzhľadom na neustály technologický pokrok a dôležitosť udržateľnosti je Hackathon organizovaný Ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja…
Jazda na štvorkolke môže byť adrenalínovým zážitkom, ale aj veľkým rizikom. Štvorkolky sú vozidlá určené…
Kto naozaj hovorí za národ? Zatiaľ čo premiér Robert Fico v Moskve oslavoval 80. výročie…
V čase, keď Európska únia zintenzívňuje tlak na Rusko kvôli pokračujúcej vojne na Ukrajine, slovenský…