Kontroverzné vyjadrenia redaktora pobúrili Slovákov: Ženské výstrihy bez podprseniek označil za zbraň proti homosexuálnej kultúre!
Podľa jeho slov: „V Ríme chodia ženy bez podprseniek a s veľkými výstrihmi. Rimanky a ďalšie mladé ženy sa rozhodli použiť svoje najväčšie zbrane na mužov, aby ich zaujali.“
Po návrate na Slovensko Daniška pokračoval v tejto téme a tvrdil, že podobné správanie žien sa rozšírilo aj do ďalších miest južnej Európy. Jeho názory však narazili na silný odpor. Mnohé ženy, ale aj muži, sa voči jeho vyjadreniam ostro ohradili.
Jednou z najvýraznejších kritičiek bola Lucia Ďuriš Nicholsonová, bývalá členka SaS, ktorá vo svojom komentári ostro reagovala na Daniškove výroky: „Vážený komentátor Daniška, milý biely heterosexuál zo stredoveku, ste vy ale beťár. Na dovolenke čumíte ženám do výstrihov a ešte o tom natočíte videokomentár. Pekný konzervatívec.“
Nicholsonová zdôraznila, že ženy v 21. storočí nenosia podprsenky kvôli mužom, ale kvôli svojmu pohodliu a sebavedomiu: „Ženy, ktoré nenosia podprsenky, to nerobia kvôli preonačeniu homosexuálov, vzruchu mladých heterosexuálov, či obstarožných uchylákov. Robia to kvôli sebe. Majú dostatočné sebavedomie, aby odložili nepohodlné kostice a extra vrstvu pod tričkom pri 40-tich stupňoch. Že vy ste nikdy nenosili podprsenku, Jaroslav?“
Diskusia sa rozprúdila aj na sociálnych sieťach, kde mnoho ľudí vyjadrilo svoj názor na Daniškove vyjadrenia. Michal sa sarkasticky pýtal: „Touto logikou… keď uvidím pánsky úd, stane sa zo mňa homosexuál?“ Katarína dodala: „A čo chlapi? Nosíte v tých najväčších horúčavách pod šortkami slipy alebo boxerky? Ak niektorí nie, to bude potom aká revolúcia?“
Daniškove vyjadrenia tak otvorili širšiu spoločenskú diskusiu o slobode a pohodlí žien v súčasnej spoločnosti. Ženy čoraz častejšie zdôrazňujú, že ich rozhodnutia ohľadom oblečenia sú motivované predovšetkým ich vlastným pohodlím a slobodou, nie snahou zaujať mužov.
Jaroslav Daniška svojim videom nečakane prispel k diskusii o tom, ako by sa mali ženy obliekať a čo motivuje ich rozhodnutia. Jeho názory však narazili na výrazný odpor verejnosti, ktorá ich považuje za sexistické a neaktuálne. Tento prípad ukazuje, že otázky týkajúce sa ženských práv a slobody obliekania sú stále veľmi citlivé a aktuálne. Budúcnosť ukáže, či takéto diskusie prispejú k väčšiemu porozumeniu a rešpektu medzi pohlaviami.